Witamy Was

Domowy Kościół jest gałęzią Ruchu Światło-Życie, zwracającą szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości małżeństw sakramentalnych w jedności ze współmałżonkiem, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Dąży do odnowy życia małżeńskiego przez: życie słowem Bożym czyli słowem życia, życie modlitwą jako osobistym spotkaniem z Chrystusem-Zbawicielem, życie sakramentalne, postawę służby według otrzymanych darów.

Pomagają nam w tym cztery prawa życia duchowego. Potrzebne jest aby tkwiły one głęboko w naszej świadomości jako prawdy nadające sens i kierunek naszemu życiu.

Pragniemy więc Was zachęcić do poszukiwania swojej drogi jako małżonków, może właśnie Domowy Kościół jest odpowiedzią na potrzeby duchowego rozwoju waszych rodzin.